Rolnictwo na Ukrainie


Ocena: 276
- Ten claas na granicy w hrabenne to chyba columbus
- 0:52 to nie słonecznik tylko rzepak 
- Te kombajny to im SZOSZON SPRZEDAJE.
- niezłe
- Te wielkie kombajny to Połowa należy do państwa a druga połowa do zachodznich przedsiębiorców, natomiast te małe do gospodarzy ukrainskich (1-30ha) 
- Fajny filmik. Byłem wielokrotnie, jeszcze w ZSRR, na wszystkich możliwych trasach. Pamiętam drogę do Odessy doskonale. Wtedy jeszcze nie można było jeździć na skróty, tylko po wyznaczonej przez Intourist trasie. Wtedy droga była nieporównywalnie gorsza. A Ty którędy jechałeś? Miałem w tym roku zaplanowany Krym, ale chyba nic z tego? To już?? Rosja - ciekawe czy na zawsze?
- Ten fragment pokazałeś granice w Dorohusku niedaleko mieszkam :P
- Zapomniałeś tylko dodać że to wszystko własność zachodnich firm. Ukraina coś tam własnego rolnictwa ma ale nie jest tego aż tak wiele. Bardzo dużo ziemi jest zwyczajnie wynajętej i chociaż pracują tam Ukraińcy to tak naprawdę kaska leci na zachód. Tak samo jak w Polsce z zakładami VW. VW jest produkowany w Polsce ale to nie jest polski samochód ...
- A to ciekawe:) , bo będąc na Ukrainie miałam zupełnie inne odczucia. Widziałam wielkie połacie ziemi leżącej odłogiem, co budziło nie tylko moje zdziwienie. Tłumaczono to likwidacją wielu państwowych gospodarstw, brakiem tradycji i doświadczenia jeżeli chodzi o prywatne rolnictwo i brakiem właśnie sprzętu. Może byliśmy w innych regionach tego kraju:)
- dobrze ,że ustrój nie ten , bo jakby weszli do uni to przy takiej ziemi zalali by nas wszystkim :) 
- ile tam było bizonów:)
- No mój kolega jest prezesem firmy LLC AGROMARK koło Lwowa tam posiadają 38 000 ha
- ale większości to gospodarstwa państwowe 
- łał
- Normalni rolnicy jestem z Ukrainy i sie nie wstydze tego, normalni ludzie na normalnych słowiańskich terenach i pola żyzne bardzo bo czarnoziemy najlepsze na świecie a tych wszystkich maszyn to dużo tam transportują bo ogromne pola są tam aż po choryzont i dalej...
- Nazwa ukraińskiego kombajnu:
Derżawna Prodowolczo-Zernowa Korporacija. W tłumaczeniu dosłownym:
Państwowa Żywności-Ziarna Korporacja
- tu są niezłe facebook /AGROFAIL
- Widać po lawetach jakie statki idą na wschód, tam potencjał jest bo pola mają bardzo dobre.
- łapa up!!! też byłem w odessie:)
- jak Ukrainców stać to niech mają takie maszyny kto im zabroni?.
- Ciekawe, jak nie to może wam to się spodoba.

Rolnictwo na Ukrainie
reumatolog
Widziało: 120928
Czas: 6m 31s